7 tipů na fresh kůži i přes zimu

7 tipů, jak se v zimě postarat o mužskou kůži:

1. Začni pravidelně cvičit 

Tohle bude těžký, kdo má na tohle vůli? Přihlaste se. Na tohle má vůli někdo, kdo chce mít děcka. Tak. Našel jsem studii [1], která popisuje, že pravidelně cvičící frajeři mají vyšší hladinu testosteronu a i kvalitnější sperma. Takže krom toho, že ti to obecně prospěje, díky takovýmu pravidelnýmu cvičení (neřikám 4 týdně, klid) budeš víc plodnej a spokojenej.

Ale bacha, nic se nemá přehánět. Takový přílišný bombení ve fitku a přepálený trhání svalů může mít na tvoje kulky opačný účinek. Nicméně, pokud si ve fitku nebyl roky, alespoň 1-2x týdně tam skoč.

2. Chce to vitamíny, minerály, živiny

Další, co ti pomůže k vyšší plodnosti, jsou vitamíny C, D a zinek. 

“Céčko” posílí imunitní systém. Nebudu popisovat, co všechno dělá, ale to důležitý je tady: další studie (jsem jak Wikipedie, co) na neplodných mužích ukázala, že užívání jednoho gramu doplňku vitaminu C - dvakrát denně po dobu 2 měsíců - zvýšilo pohyblivost spermií o 92% (!!!) a počet spermií o více než 100%. Rovněž snížil podíl deformovaných spermií (těch co nedělaj vůbec nic) o 55% [2]. Všichni by měly sbírat céčka...

“Déčko” je další vitamín, který má svoje funkce spojený s testosteronem a následně plodností. Tady už se bavíme o menších číslech (25% nárůst hladiny testosteronu za rok, při denním používání jedné tabletky), ale to se pořád počítá [3].

Zinek je minerál, kterej se ve velkým množství nachází v živočišných potravinách: maso, ryby, vejce a měkkýši. Dostatek takovýho zinku je jedním ze základních kamenů mužské plodnosti. Z další studie jsem vyčetl, že nízký stav nebo nedostatek zinku je napřímo spojen s nízkou hladinou testosteronu, potažmo špatnou kvalitou spermií a zvýšeným rizikem mužské neplodnosti [4]. Takže hurá do zinku!

Na druhou stranu, doplňky zinku zmenšují riziko snižování testosteronu při příliš častým cvičení. Takže chceš-li být kulturista a zároveň mít děti, zasyp to zinkem a budeš dobrej.

Zdravě jíst a omezit alkohol. Dole v pytli zvedneš morálku i tím, že si zařídíš zdravější a vyváženou stravu, ideálně bez přílišného množství chemikálií. Ty chemikálie jsou totiž lehce toxický látky a takový pohlavní buňky jsou na to zvlášť citlivý. 

Pitnej režim je taky důležitej, na pívo si klidně v pátek běž, ale pak už nechoď ideálně po zbytek tejdne. Mysli na to, že plodnost a libido souvisí s celkovou kondicí a zdravotním stavem. Takže vše, co zlepšuje zdraví pravděpodobně zvýší i tvoji plodnost.

3. Začni brát doplňky kyseliny D-asparagové

Kyselina D-asparagová neboli DAA je aminokyselina, která se běžně prodává jako doplněk stravy. Primárně to používaj nabušenci z fitka - podporuje to růst svalový hmoty a zvyšuje to testosteron. A o to tu jde. Tahle kyselina se totiž podílí na mužské plodnosti. Máme ji přirozeně v koulích, ale u neplodných mužů je toho výrazně míň. 

Na DAA jsem našel studii, kde po 90 dnech používání D-asparagový, testosteron u neplodných mužů vylétl o 30 až 60 % nahoru (při denním příjmu 2,66 g) [5] .Mimo jiné tam D-asaparagovou kyselinu označují jako klíčovou látku pro zvýšení kvality spermií. Navíc to zvyšuje mužský libido a hojí to svaly. A to se hodí. Pixlu s timhle snadno nakoupíš u svýho lokálního prodejce proteinů.

4. souložit a komunikovat (netřeba současně)

Chce to sex. Zapomeň na šetření zásoby spermií na ty správný plodný dny. S partnerkou se toho nebojte, pravidelnej kojtus přispívá k dobrý kondici pytle = pohlavní buňky budou fit. Plus se potvrdilo, že už po dvoudenní abstinenci sexu začne pohyblivost semena (i jeho kvalita) klesat! Takže tohle ukaž doma a děkovat mi můžeš potom.

A chce to nemlčet, ale komunikovat. Neplodnost může zkazit odpoledne, ale je důležitý se o tom s parťákem napřímo pobavit. Jste v tom spolu, tak to spolu vyřešte. Můžeš koupit kyblík zmrzky, aby to komunikování šlo snáz.

5. Bacha na přehřívání vajec

Hele to je jednoduchý, intenzivní teplo zabíjí spermie. Napíšu ti sem seznam věcí, který pravděpodobně děláš a nad kterýma by ses měl zamyslet. Třeba taková horká vana, to je jak kdybys ty vejce vařil na tvrdo v hrnci.

Co zabíjí spermie přehříváním:

  • Horká vana, vířivky nebo sauny (používej sprchu a místo sauny páru)
  • Vyhřejvaný sedačky v autě (ty si prostě zapínej max na jedničku)
  • Noťas na klíně (na to bacha)
  • Těsný kalhoty, těsný trenky za horkých dnů, nebo při potivých sportech
  • Sedavé povolání (třeba řidiči kamionů, ale i kancelařina)
Moje nejoblíbenější řešení na přehřívání a podráždění koulí, je koulodorant. Deodorant na kulky. Koulodorant snižuje tření, ochlazuje vejce a dodává pohodlí i v těch nejvypjatějších sportovních (i nesportovních) chvílích. Mimo jiné obsahuje i antioxidanty, které chrání pokožku i tvoje pocity. Od koulodorantu můžeš čekat docílení optimální teploty pro výrobu nových spermií (příjemný chlad) a samosebou vyšší hygienu.

Doporučuje 11 z 8 dotazovaných mužů, kteří chtějí zvýšit svoji šanci na zplození potomka.

Sečteno a podtrženo

Neplodnost je poměrně častá a postihuje mnoho mužů na celém světě. Takže pokud se ti s paní nedaří počít hned na první dobrou, zkus něco změnit a dejte tomu ještě šanci. 

Neplodnost se totiž označuje po jednom roce zkoušení, do té doby z toho zkuste doktory vynechat. 

Primárně se oba zaměřte na celkový zdraví, výše uvedený tipy by ti mohly být věrným průvodcem vejcovou galaxií. Takže držím palce. Měj see, Steve

 

[1] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22234399/

[2] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17004914/

[3] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21154195/

[4] https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19285597/

[5] https://www.scirp.org/journal/PaperInformation.aspx?paperID=24016